İnstagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

İnstagram1 Yorum

İnstagram Çekiliş Nasıl Yapılır ?

Sosyal mecraları aktif olarak kullanan birçok marka son yıllarda instagram çekilişi konusuna da ağırlık vermeye başladı.  Çoğu marka bu çekilişleri düzenleyerek hem dinamizmini artırıyor hem de takipçileriyle bir bağ oluşmasını sağlıyor. Markaların bilinirliğini artıran instagram çekilişleri bu nedenden ötürü oldukça popüler bir hal aldı.

İnstagram çekilişi ile çok sayıda tüketiciye ulaşma imkânı sunan bu tarz yöntemler, kullanıcıların cephesinden   de olumlu yanıtlar alıyor. Elbette bu güzel çekilişi yaparken başarıya ulaşmanız için de dikkat etmeniz gereken hususlar var.  Her şeyden önce çekilişinizin bir amacı olmalı. Yapacağınız her çekilişin farklı bir amacı olabilir bunun için önceden amaçlarınızı belirlemelisiniz. İnstagram’da böyle bir çekilişle hedeflenen ilk şey takipçi sayısını artırmak olacaktır. Çekilişe katılabilmek için genel olarak herkes tarafından kabul gören bazı şartların sağlanmış olması gerekiyor. Bu kuralları şöyle sıralayabiliriz:

  • İnstagram çekilişi yapan sayfayı takip etmek
  • Çekiliş için paylaşılan gönderiyi kendi sayfanızda da paylaşmak
  • Çekiliş gönderisinin altına istenen sayıda arkadaş etiketlemek

Çekiliş gerçekleştiren sayfanın gönderileri arasından birden fazla beğenmiş olmak İnstagram çekilişi ücretsiz olarak düzenlenir, bunun karşılığında sizden istenen tek şey kurallara uymanızdır. Kullanıcılara kolay yoldan hediye kazanmayı vaat eden instagram çekilişini yapmak için, ilgili sayfaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

İnstagram cekilisleri
instagramda cekilis yapma yontemleri

İnstagram Çekilişinde Hediyenin Önemi

İnstagram çekilişi yaparken işin en dikkat çeken kısmı ödül oluyor. Çekilişinize yoğun bir ilgi olsun istiyorsanız, önceden ödülünüzü belirlemeniz ve bunu kullanıcılarınızla paylaşmanız sizin yararınıza olacaktır. Kullanıcı ödülü önceden gördüğü çekilişlere diğerine kıyasla daha çok ilgi gösteriyor. Hediyenin yanı sıra başka ödülleri de tercih edebilirsiniz.  İnstagram çekilişi için web sitenizdeki ürünlerde geçerli indirim kuponu ya da belli oranda indirim seçeneklerini hediye edebilirsiniz. Ödülünüz ne kadar büyük olursa katılım da o oranda artacaktır. Ayrıca kuponların, instagramdan verilen hediyelere oranla daha az ilgi gördüğünü de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

İnstagram Çekilişinde Süre Önemli Mi?

İnstagram çekilişi yaparken gözden kaçan ya da yapılan bazı hatalar da yok değil. Çekiliş süresini uzun bir zamana yaymak da bu yanlışlardan biri. Çekiliş zamanının uzun bir döneme yayılması kullanıcı açısından eyleme geçmeye engel olan bir durumdur. Kullanıcılar süreden dolayı çekilişe katılmamayı dahi düşünürler. Bu nedenle siz instagram çekilişi yaparken süre sınırı koyarsanız daha fazla etkileşim alırsınız. Çünkü kullanıcılar zaman kısıtını gördüğünde çekilişinize daha yoğun ilgi göstermektedir.  1-3 gün arasında devam eden bir çekiliş ideal olacaktır.

İnstagram Çekilişinde Tanıtım Önemli Mi?

İnstagram çekilişi yapıyorsanız tanıtım yapmanızda fayda var, aksi takdirde beklenen ilgiye ulaşamayabilirsiniz. Sadece instagram üzerinden çekiliş yapılıyorsa, diğer sosyal hesaplarda da bunu duyurarak etkileşim sağlanabilir. Tanıtım sırasında çekilişin ayrıntıları, ödül ve katılım koşulları açıklama kısmında mutlaka verilmelidir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Umarım faydalı olmuştur ve paylaşılmaya değerdir.

0 Yorum

Merhaba, ben Gülten.

Size özel sosyal medya paylaşım tasarımları, Instagram, Facebook ve Google reklamcılığı konularında içerik paylaşımı, danışmanlık ve eğitim hizmeti vermekteyim.

Bağlantıda Kalalım

Satın Al

Eğitimler, sosyal medya paylaşım temaları ve şablonları gibi markanıza sosyal medyada yardımcı olabileceğim içerikleri satın alabilirsiniz.

Son Eklenen Blog Yazıları

Merhaba!

Mail listeme kayıt oldunuz mu?

Teşekkürler!

Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?