İnstagram’da Etkili Reklam Nasıl Verilir?

İnstagram çok sayıda kullanıcı sahibi olması nedeniyle küçük ya da büyük birçok işletmenin ilgi odağı haline geldi. İşletmeler instagram sayesinde daha çok kişiye ulaşarak işlerini kolayca bitirebiliyorlar. 600 milyondan fazla kullanıcı sahibi olan instagramda etkili reklam vermek de oldukça popüler bir hal aldı. Artık birçok insan instagramı sosyal medya aracı olarak değil, ürününü paraya dökebileceği bir platform olarak kullanıyor. Amacı değişen instagram da buna ayak uydurarak kullanıcılarına reklam verme özelliğini tanımayı geliştirdi. Bu sayede çok daha geniş kitlelere erişerek başarıya ulaşan kullanıcıların sayısı artmaya başladı. Peki instagramda etkili reklam vermek için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? İnstagram gibi kullanıcı sayısının fazla olduğu bir platformda ücretsiz olarak reklam verme imkanına sahipsiniz. Üstelik bu reklamı vermeniz de oldukça kolay. İnstagramda reklam verme seçeneğini büyük markaların kullandığı düşünülse de bireysel kullanıcılar da bu yöntemi tercih edebilir.  Küçük ve büyük ölçekli birçok marka instagramda etkili reklam verme yöntemi üzerine yoğunlaşıyor hatta bu işlem için özel bir çalışan seçen kullanıcılar da var.

İnstagram’da Etkili Reklamlar Nasıl Yayınlanır?

İnstagramda etkili reklam vermek isteyen kullanıcılarımıza ilk olarak şunu söylemekte fayda var. İnstagramda reklam verebilmeniz için aktif bir hesabınız olmasına gerek yok.  Fakat hesabınız varsa Facebook ile ikisini birleştirerek reklam vermek daha çok kitleye ulaşmanızı sağlayabilir. İnstagramda etkili reklam oluşturabilmek için öncelikle Facebook reklam araçlarını kullanmanız yerinde bir karar olacaktır. Power Editör uygulaması sayesinde reklamlarınızı hazırlayabilir, kampanya adınızı girebilirsiniz. Kampanya adının belirlenmesindeki amaç, instagram reklamlarına isim verme zorunluluğu olmasından dolayı geliyor. Akabinde de hedef kitle bölümünü seçmeniz gerekiyor. Bunun nedeni uygun kitleyi belirleyerek daha doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlamak. Gereksiz yere reklam görüntülemesi almayı değil de instagramda etkili reklam vererek sonuca ulaşmayı istiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Facebook reklamlari
Facebook Reklamları nasıl verilmeli

İnstagram’da Etkili Reklam Verirken Nasıl Bir Yol İzlemeli?

İnstagramda etkili reklam yayınlayarak mümkün olan en kısa sürede doğru kitleye ulaşmak için tercih ettiğiniz reklam yöntemi de büyük önem taşıyor. Yapılan araştırmalara bakıldığında, kullanıcıların çoğunlukla videolu reklamları takip ettiği sonucuna ulaşıyoruz. İnstagramda etkili reklam verirken videonun boyutuna da dikkat etmek de fayda var. Genellikle maksimum 30 saniyeye varan kısa videolar tercih ediliyor. Bu videoların içinde ürünleriniz ve özellikleri hakkında bilgilere de yer vermeniz gerekiyor. Reklamınızda gereksiz ayrıntı ve uzatmalardan uzak olmanız daha kısa sürede amacınıza ulaşmanızı sağlayabilir.

İnstagram’da Etkili Reklam Verirken Görsel Nasıl Seçilmeli?

İnstagramda etkili reklam verirken görsellerin büyük önem taşıdığını bilmeyen yoktur. Ürünler ve diğer görseller ne kadar kaliteli olursa başarıya ulaşma şansınız da bir kat daha artacaktır. Burada kaliteden kastedilen, yüksek çözünürlüklü görsellerdir. Örneğin bir giyim malzemesinin reklamını yapacaksınız, kullanıcıya sunduğunuz kazağın çözünürlüğü düşük olduğunda siz müşteri olarak itimat edebilir misini? Kullanıcıya sunacağınız her türlü reklamı önce kendi gözünüzden değerlendirerek, kolayca çözüm bulabilirsiniz.